O nas

Stabilność, rozwój i perspektywa to najlepiej nas opisuje

O nas

Stabilność, rozwój i perspektywa to najlepiej nas opisuje

Silgan Metal Packaging Tczew S.A. jest polskim oddziałem wiodącego producenta i lidera rynku opakowań – amerykańskiej Grupy Silgan Holdings.

Grupa Silgan, do której należą zakłady, została założona w 1987 roku przez Phila Silvera i Grega Horrigana. Siedziba znajduje się w Stamford w stanie Connecticut. Silgan posiada 113 zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Europie. Łącznie firmy te zatrudniają blisko 16 tysięcy pracowników. Silgan Holding to nie tylko metalowe, ale również plastikowe opakowania, pojemniki do dań gotowych oraz metalowe nakrętki do słoików.

Silgan Metal Packaging Tczew S.A. z siedzibą w Tczewie, 40 km od Gdańska produkuje szeroką gamę puszek zgrzewanych oraz puszek tłoczonych tzw. „konserw” z blachy stalowej oraz aluminiowej do przechowywania warzyw, przetworów rybnych, mięsnych, mlecznych do puszek ozdobnych z przeznaczeniem pakowania w nie artykułów niekonserwowanych.

Tczewski Silgan jest jedynym zakładem w całym Holdingu Silgan oraz jednym z nielicznych na rynku europejskim producentów, który produkuje unikatowe, składane puszki ozdobne do pakowania żywności bez konserwowania np. kawy, herbaty, ciastek, proszku musztardowego. Tego typu opakowania nie tylko chronią produkt, ale również są długowieczne przez możliwość wielokrotnego pakowania w nie innych artykułów w gospodarstwie domowym.

Cały proces wytwarzania puszek odbywa się na terenie firmy pod ścisłym nadzorem higienicznym oraz zgodnie z wymaganiami Systemów Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 oraz BRC. Dzięki nowoczesnym liniom lakierniczej oraz drukarskiej firma nie tylko zaspakaja własne zapotrzebowanie na półfabrykaty, ale również świadczy usługi lakierniczo-drukarskie dla innych zakładów Grupy Silgan.

Dołącz do najlepszych! Dołącz do nas!